Bezpieczeństwo betonomieszarek

5 postów

Priorytetem dla inżynierów Imer przy projektowaniu było ogólnie pojęte bezpieczeństwo betonomieszarek. Nie chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo operatora, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też betonomieszarki są wyposażone w proste, ale skuteczne rozwiązania.

W palecie zabezpieczeń znajdziemy między innym blokadę bezpieczeństwa bębna. Blokada zabezpiecza przed niekontrolowanym obrotem bębna podczas gdy wewnątrz przebywa człowiek dokonujący inspekcji lub konserwacji. Aby dostać się do wewnątrz bębna zaprojektowano prostokątne włazy. Dwa włazy ułatwiają konserwację po przez skuteczniejsze jego przewietrzanie. Prostą a zarazem konieczną konstrukcją pod względem bezpieczeństwa są osłony na podestach przy leju zasypowym betonomieszarki. Osłony służą bezpieczeństwu operatora podczas pracy maszyny i zapobiegają zakleszczeniu kończyn.

Bezpieczeństwo betonomieszarek Imer

Kolejnym elementem bezpieczeństwa są osłony przeciw najazdowe. Montuje się je na bokach oraz z tyłu pojazdu. To proste rozwiązanie chroni nie tylko małe pojazdy, motocyklistów czy rowerzystów ale i pieszych. Do opcjonalnych rozwiązań wspomagających bezpieczeństwo zaliczymy również kamerę cofania, czy dodatkowe oświetlenie maszyny i terenu wokół niej.