Bezpieczeństwo pompogruszek

3 postów

Bezpieczeństwo pompogruszek jest na jak najwyższym poziomie. Dużą uwagę projektanci IMER poświęcili bezpieczeństwu nie tylko operatora, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też pompogruszki zostały wyposażone w proste ale skuteczne rozwiązania. Między innym zastosowano czujniki prawidłowego złożenia wysięgnika do pozycji transportowej. Czujnik który wyłącza pompę i mieszadło w przypadku gdy operator podniesie kratę. Prostą a zarazem konieczną konstrukcją pod względem bezpieczeństwa są osłony na podestach przy leju zasypowym betonomieszarki. Osłony służą bezpieczeństwu operatora podczas pracy maszyny i zapobiegają zakleszczeniu kończyn.

Kolejnym elementem bezpieczeństwa są osłony przeciw najazdowe. Montuje się je na bokach oraz z tyłu pojazdu. To kolejne proste rozwiązanie chroni nie tylko małe pojazdy, motocyklistów czy rowerzystów ale i pieszych.
Do opcjonalnych rozwiązań wspomagających bezpieczeństwo pompogruszek można zaliczyć także kamerę cofania czy dodatkowe oświetlenie maszyny i terenu wokół niej.