Skip to content

Biuro Gdańsk: +48 58 320 13 05   |  Biuro Warszawa: +48 504 060 713   |   PL  |  EN

Grupa IMER

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie maszyn do betonu

dla wszystkich sektorów, w których wykorzystuje się beton.

Biuro Gdańsk: +48 58 320 13 05  |  Biuro Warszawa: +48 504 060 713   |  PL  |  EN

Grupa Imer

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie maszyn do betonu

dla wszystkich sektorów, w których wykorzystuje się beton.

Grupa IMER

Grupa IMER – Jak to się zaczęło?

Grupa Imer – IMER Group ( Industrie Macchine Edili Riunite ) jest włoską firmą założoną w roku 1973 przez dwie firmy produkcyjne ze Sieny i Florencji, które swoją działalność w branży betoniarskiej rozpoczęły w 1962. Historia IMER to historia związków i współpracy firm oraz historia tworzenia silnego koncernu związanego z branżą budowlaną.

Grupa Imer - Historia 01

W 1999 IMER połączył się z Włoskim ORU z Udine (OFFICINE RIUNITE – UDINE), która od 1959 zajmuje się produkcją węzłów betoniarskich. 2000 rok to powstanie obecnej formy przedsiębiorstwa Imer Group z wydzielonymi gałęziami produkcji. Od 2002 roku w skład gałęzi Imer Concrete wchodzi włoski lider produkujący betonomieszarki L&T. Od tego momentu Imer Group mógł zaoferować kompleksowe rozwiązania: od produkcji betonu, po jego transport i rozładunek na miejscu budowy.

Grupa Imer - Historia 02

Turecki oddział Grupy

W 2006 IMER zainwestował i otworzył drugą linię produkcyjną w Tureckim Aksaray. Linia ta ma za zadanie zaspokoić zapotrzebowanie krajów Arabskich i Afryki na betonomieszarki. Tureckie zakłady produkcyjne pracują w oparciu o wdrożone systemy zarządzania ISO9001. W warunkach zgodnych z normami ekologicznymi i środowiskowymi. Z poszanowaniem norm dotyczących hałasu i wydalania pyłu i oparów. To świadczy o zaangażowaniu firmy nie tylko w produkcję, ale także w kwestie ekologii. Obecna wydajność linii to około dwa tysiące betonomieszarek rocznie. Najnowszy związek to podjęcie współpracy w 2016 z japońską firmą KATO stając się firmą o zasięgu globalnym.

Ponad 50-letnie doświadczenie zaowocowało produktami o wysokiej jakości, które w pełni spełniają wymagania rynku w szerokim zakresie. To czyni producenta niezawodnym partnerem w rozwoju Twojej firmy oferującym kompleksowe rozwiązania w branży betoniarskiej.

Grupa Imer - Historia

Wykorzystując swoje trzydziestoletnie doświadczenie w branży maszyn do pompowania i transportu betonu od roku 2019 zostaliśmy wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski międzynarodowej grupy Imer w zakresie sprzedaży i serwisu betonomieszarek samochodowych oraz betonomieszarek z pompą.

Świadczymy usługi z zakresu serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, a także przeglądy konserwacyjne i okresowe powyższych maszyn.

Na stosunkowo niewielkim rynku polskim doskonale sprawdzą się rozwiązania do transportu betonu w zakresie pojemności od 8 do 12 m3. Idealnym rozwiązaniem dla małych firm są solidne betonomieszarki z pompą o długości wysięgnika od 24 do 29 metrów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.